UPS Magyarország Kft támogatása

UPS Magyarország KFt

2011. május hónapban a UPS Magyarország Kft kollektívája önkéntes munkán vett részt intézményünk Sofi-liget iskolaépületében.
A lelkes, fiatal csapat igen jó munkát végzett. Ígéretet kaptunk részükről arra, hogy más alkalommal is ellátogatnak intézményünkbe.
Még ebben az évben az Életjel Alapítvány lehetőséget kapott a cég által meghirdetett pályázaton való részvételre,
melynek elnyerésével 2011 november hónapban a UPS Magyarország KFT jelentős összeggel támogatta alapítványunkat.
A kapott támogatásból a  következő beruházások, felújítások megvalósítását biztosítottuk:

·         XVIII. Kerületi SOFI központi épületében hat tanterem nyílászáróinak cseréje
·         Riasztóberendezés korszerűsítése (Sofi-liget)
·         Hangosító rendszer kiépítése (Sofi-liget)
·         Óvodai fektetők beszerzése
·         Kiskunmajsa Tajó tanyán vizesblokk kialakítása
·         Tajó táborhelyen tető javítása
·         Udvari asztal
·         Intézmény mindkét iskolaépületében udvari ivókút felszerelése

A pályázati támogatás hivatalos átadására Tajó táborhelyen került sor, ahol a cég 20 munkatársa megszépítette a tábor külső-belső környezetét, valamint a tábor előtt lévő I-II. világháborús emlékhelyet.

Speciális igényű gyerekeket oktató iskolának segítettek a UPS Magyarország önkéntesei

2011 őszén  gereblyét és festőpemzlit ragadtak a UPS alkalmazottai a világ minden táján, sőt logisztikai tapasztalatukat is bevetették, hogy helyi közösségeknek nyújtsanak segítséget. A vállalat kilencedik Globális Önkéntes Hónapja alatt – a hagyományokat követve – 400 000 UPS dolgozó jelentkezett önkéntes szolgálatra. A globális programhoz a UPS Magyarország is csatlakozott: önkéntes csapatával egy speciális igényű gyermekeket oktató iskolának nyújtottak segítséget.
A SOFI (Óvoda, Iskola, Speciális Szakiskola és Módszertani Intézet) kiskunmajsai táborát  novemberben 25 UPS dolgozó kereste fel, hogy rendbe tegyék az iskola udvarát, megjavítsák a játékokat, kifessék a helyiségeket. Az iskola 206 diákot lát el, köztük mozgáskorlátozott, és értelmi fogyatékos gyerekeket.
A UPS-esek azonban nemcsak kétkezi segítséget nyújtottak, hanem anyagi támogatást is hoztak. A vállalat 6,75 millió forintot adományozott készségfejlesztő játékok, interaktív oktatási eszközök és más berendezések beszerzésére. A SOFI az elmúlt években 12 kiváló sportolót adott az országnak, akik közül sokan a Speciális Olimpiákon is dobogós helyezéseket értek el. A UPS hozzájárulása nagy segítség az intézet számára, hogy folytassa munkáját a bajnokok következő generációjának kinevelésében.

„A UPS adománya nagy megtiszteltetés intézményünk számára” mondta Batári Géza, az iskola igazgatója. ”Ez a legnagyobb adomány iskolánk történetében. Most végre lehetőséget kapunk rá, hogy megvalósítsuk azokat a terveket, melyekről eddig csak álmodtunk.”

„A UPS elkötelezett támogatója azoknak a szervezeteknek, melyek valódi változást hoznak a közösségek életében – így büszkék vagyunk rá, hogy hozzájárulhatunk a SOFI Intézet törekvéseihez.” – tette hozzá Nagy Zsuzsanna, a UPS Magyarország gazdasági vezetője.
COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON