Történelmi játszóház 2015 - Madarak

<div class="gmail_quote" style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: `Times New Roman`;>

A 18 éves hagyománnyal rendelkező történelmi játszóházon 2015-ben a madarak életével foglalkoztunk.
A projekt  hét minden napját a madarakról szóló előadások, programok színesítették, melynek keretében  számos vendég látogatta meg az intézményt.

Hétfőn a  Magyar Madártani Egyesület munkatársa, Kincses László a madarak életéről tartott színes előadást. A foglalkozás keretében megfoghatták a gyerekek a színes madártollakat, tojásokat, de kígyóbőrt és teknőcpáncélt is a kezükben tarthattak.
A következő nap Glavanovits Tamás sólyom bemutatóval, héja és bagoly röptetéssel ejtette bámulatba a diákokat. Az esős idő miatt az iskola apraja-nagyja a folyosóra kényszerült, ahol a hatalmas  ragadozó madarak kedvükre röpülhettek, a gyerekek nem kis örömére. Volt sikongatás, kacagás, amikor elsuhantak a gyerekek feje fölött. Tamás mestermunkával elkészített pirinyó sólyomsisakot hozott a gyerekeknek  a bemutatóra.

A szerdai napon dr. Déri János, a Hortobágyi Madárkórház vezetője az állatok gyógyításáról mesélt a diákoknak, akik az előadást követően a karjukon tarthattak egy hatalmas, élő egerészölyvet.
Az állatkórház munkájáról szóló filmet ámulattal nézték a kisdiákok, az előadás végére sok hasznos információval gazdagodtak a madarak védelméről, a környezet megóvásának fontosságáról.

Az iskola tanulói a játszóházra  gyönyörű madárrajzokat készítettek, melyből látványos kiállítás készült. Ezen kívül különleges  alkotások születtek  az osztályok által kiválasztott madarakról.  Készültek mestermunkák papírból, textilből,  tollból vagy éppen agyagból.
A játszóház díszvendége  Madár - Erdei Zsolt profi ökölvívó volt, aki szívesen vállalta a felkérést, és segített az alkotások zsűrizésében. Szintén díszvendégként érkezett a programra Natallia Khainouskaya, a DSB Charity soros elnökasszonya is.

A játszóházon 18 foglalkozás közül válogathattak a gyerekek,  lehetett madáretetőt, madáritatót barkácsolni, de voltak, akik gólyát, fecskét, baglyot készítettek, vagy részt vettek a sólyom-bagoly-héja bemutatón, és a táncházon. A foglalkozásokon minden tanulót madár-sapka díszített, melyet az Erzsébeti Tesco munkatársai adományoztak az iskolának.
Természetesen a madár-finomságok sem maradhattak el, fürjtojásból készített tükörtojásos szendvics, madártej, és madárlátta pogácsa várta a falatozni vágyókat.
A játszóház legszebb munkát végző csoportjai jutalmul a Hortobágyi Madárkórházba és a Hortobágyi Vadasparkba látogattak, egy osztály pedig gyönyörű pintypárt kapott ajándékba.
Az iskola tanulóinak kívánságát  két postagalamb repítette el, melyben Joulupukkit, az igazi finn Télapót kérték a gyerekek.

A helyezést elért osztályok jutalomban részesültek, amelynek mindannyian nagyon örültek. A helyezést elért osztályok jutalma az alábbi linkre kattintva tekinthető meg: A helyezést elért osztályok jutalma