Egészséges életmód tábor

Az Életjel Alapítvány ez évben hetedik alkalommal szervezett „Egészséges életmód” tábort Kiskunmajsa Tajó tanyán, tanulásban és értelmileg akadályozott gyermekek számára.

A tanulók nagy örömmel vették idén is birtokba a gyönyörű táborhelyet. Számos kirándulás tette felejthetetlenné az eltöltött napokat. A diákok ellátogattak Mórahalomra a bivalyrezervátumba, a zákányszéki madárparkba, strandoltak Kiskunmajsán és Kiskunhalason, valamint szekértúrán vettek részt. Hogy a fontos dolgok sem maradjanak el, Gazsiné Oravetz Mária védőnő játékos foglalkozásokat tartott az egészséges életmód fontosságáról.
A legnagyobb népszerűsége természetesen a strandolásnak volt, Kiskunmajsán, Szegeden, Mórahalmon  és Kecskeméten is kipróbálhatták már az élményfürdőket a gyerekek.
A 2015. évi egészséges életmó tábor programjait az ópusztaszeri labirintus játék színesítette, mindkét labirintust sikerrel végigjárták a diákok.

Ópsztaszer, Csillagösvény

Nem hiányozhatott a programból a tanyai élet megismerése. A fiatalok többek között tehenészetben jártak, baromfiudvarokat látogattak meg. Ezek a programok különleges élményt jelentettek  a városi gyermekek számára.
Az egészséges életmód tábor költségeihez a XVIII. kerületi Önkormányzat Népjóléti Bizottsága biztosította a forrást, melyet ezúton is köszönünk.

Egészséges életmód tábor

Mindent a gyerekekért  (Városkép)

A XVIII. kerületi SOFI működését és az itt tanuló gyermekek tanulását támogatja az Életjel Alapítvány. Segítségükkel a gyerekek számos kiváló sporteredménnyel, művészeti sikerrel lettek gazdagabbak, ráadásul minden évben remek kirándulásokon, táborozásokon vehetnek részt.

A kapcsolat az állatokkal szeretere és rendszerességre nevel

Az alapítvány egy szülő kezdeményezésére jött létre 1986-ban, akinek Down-kóros gyermeke a mai napig az intézményben tanul. A SOFI-ban (Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény) a tanulásban és értelmileg akadályozott gyermekek tanulhatnak óvodáskortól a speciális tagozatig. Az alapítvány fő tevékenységi köre a gyermek- és ifjúságvédelem, a szabadidős tevékenységek támogatása, valamint jótékonysági rendezvények szervezése – azért, hogy kiegészítsék az intézményi forrásokat.

Jótékonyságból olimpia

– A sportteljesítmény kiváló az iskolában, mivel sok testileg jó adottságú gyermek jár ide, aki rendszeresen sportol is. A gyerekek 2000 óta minden évben részt vesznek a Speciális Olimpia nyári és téli világjátékokon. Már az első évben is szereztek aranyat, tavaly pedig Görögországban 11 aranyérmet, valamint 3 ezüstöt és 3 bronzot sikerült elhozniuk, ami fantasztikus teljesítmény. Az országos olimpiai csapat 16 százalékát adta a SOFI, ami magában is nagy eredmény. A gyermekek életében egy ilyen esemény mind testileg, mind pszichésen hatalmas jelentőségű és pozitív hatású. A sportolás mellett a képzőművészetben is kiváló alkotásokat készítenek a tanítványaink, kézi készítésű szőnyegeikkel, selyemképeikkel, fotóikkal számos versenyen értek el sikereket – mondta el Csík Árpádné, a kuratórium elnöke.
A sporteszközök, az utazások, a felkészülés a versenyekre nagyon drága, csak a legutóbbi olimpia 1,8 millió forintba került az intézménynek. A pénz előteremtésében hatalmas segítséget jelent az alapítvány: az említett összeg jelentős részét is jótékonysági rendezvényeken gyűjtötték össze.
– A források előteremtéséhez az első rendezvényünk egy jótékonysági borvacsora volt a Zila Kávéházban, de tartottunk jótékonysági bált és jótékonysági délutánt is. Ez utóbbinak a helyszínét az önkormányzat biztosította a városháza dísztermében. Szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk a Lions Klub Pestszentlőrinc Egyesülettel is, de olyan lelkes támogatóink is vannak, mint a diplomatafeleségek szervezete, a DSB Charity, a UPS Magyarország Kft. vagy a HungaroControl, amelyektől mind anyagi, mind tárgyi támogatást kapunk – osztotta meg velünk a kuratórium elnöke.

Megszépült az iskola

Az iskola udvara évekig balesetveszélyes volt a gödrök és a kiálló térkövek miatt, ami az ide járó gyerekekre nézve különösen sok problémát okozott. Az összefogás kiváló példája, hogy a Budapest Bank és a Városüzemeltető Nonprofit Kft. segítségével néhány éve csodás kert épült itt a gyerekeknek.
– Egy gyöngyszem lett az udvarból. Az itt lévő kisdiákoknak ez különösen fontos, mivel egy részük a közterületeken lévő játszótereken nem tud a többiekkel játszani. Nagy élmény volt látni a tenni akarást, amikor még a bank vezérigazgatója is kertet rendezett nálunk – mesélte mosolyogva Csík Árpádné.

Ebéd csodálatos környezetben

Üdülő a gyermekeknek

Az alapítvány 2007-ben jutott hozzá Kiskunmajsa-Tajó tanyán egy, a 70-es években megszűnt iskola épületéhez, amelyet jelképes összegért, 500 ezer forintért vásároltak meg, majd költséget és energiát nem kímélve újítottak fel. Az eredmény hasonló lett, mint ami a SOFI udvarával történt.
– Csodálatos tábort alakítottunk ki, s most már hagyomány, hogy egy évben többször is nyaraltatunk ott csoportokat, így nem kell külön táborra költeni, a gyerekek pedig nagyon jól érzik magukat. Tavaly nyáron ismét az önkormányzat népjóléti bizottsága nyújtott segítséget ahhoz, hogy életmódtábort szervezzünk Tajóban a hátrányos helyzetű gyermekek számára. A környéken sok látnivaló van, például a Kiskunsági Nemzeti Park, Szeged, az ottani vadaspark vagy a szintén a közelben lévő Feszty-körkép. A hangulat mindig kiváló, a boldog gyermekek arca pedig minden fáradságot megér nekünk – mondta a kuratórium elnöke.