JÚN 2018
    Snoezelen terápia
    Új eszközökkel gazdagodott a Snoezelen terápiás szoba
    MÁJ 2018
    Mini Speciális Olimpia az AISB-ben a Budapest XVIII. Kerületi SOFI részvételével
    Közös játék, sport és kézműves program, Mini Speciális Olimpia megrendezésére került sor az International School of Budapest szervezésében a SOFI tanulóinak részvételével
    Mezítlábas ösvény a SOFI-ban
    Az Életjel Alapítvány szervezésében mezítlábas (Kneipp) ösvény kialakítására került sor a SOFI-liget iskolaudvaron. A munkálatokat a Ford Alapítvány 70 munkatársa végezte
    Integrált sportnap a SOFI-ban
    Nagysikerű integrált sportnapot tartottak a SOFI és az AISB diákjainak részvételével
    Szülőklub 2018
    A Szülőklub áprilisi előadója volt Milanovich Dominika, a TASZ Egyenlőségprojekt munkatársa
    MÁR 2018
    Legjobb dolog a táborozás
    Az Életjel Alapítvány nyaranta három alkalommal szervez táborozást a szervezet tulajdonában lévő táborhelyen, Kiskunmajsa Tajó tanyán. A diákok számos élménnyel gazdagodva térnek vissza a nyaralásról
    MÁR 2018
    Környezetvédelmi játszóház
    Az Életjel Alapítvány 20. alkalommal szervezett környezetvédelmi játszóházat a Budapest XVIII. Kerületi SOFI diákjainak
    OKT 2017
    Mezítlábas sétány
    Mezítlábas sétány kialakítását tervezzük
    OKT 2017
    Auchan önkéntesek
    A Soroksári Auchanból érkezett önkéntesek szépítették iskolánkat
    JÚN 2017
    BMM képességfejlesztő módszer
    Akkreditált képzésen vettek részt a SOFI pedagógusai az Életjel Alapítvány támogatásával
Family

Szülőklub

Érdekes programokkal, tanulságos találkozókkal és előadásokkal Önt is várja szülőklubunk.

Location

Iskola

Látogassa meg az alapítványunk által támogatott iskola weboldalát!

www.sofi.hu

Mezítlábas ösvény a SOFI-ban

A SOFI pedagógusainak és diákjainak régi vágya teljesült azzal, hogy elkészült a Sofi-Liget iskolaudvaron a mezítlábas (Kneipp) ösvény.
A Ford Alapítvány 70 önkéntese vett részt az ösvény kialakításában.   Közreműködésükkel a szakiskolai tanulók számára három magas-ágyás épült fel, ezen kívül  megszépültek a fűszerkertek, és a tankonyha  felszerelése is megtörtént. A sok munka mellett maradt idő a játékra, sportolásra, a gyerekek legnagyobb örömére.

A mezítlábas ösvény 14 féle anyagból került kialakításra. A csodálatos márvány-kő görgetegek, fából és kőből készült elemek mellett számos természetes anyag színesíti az ösvényt, - a makkot és a fenyőtobozt a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt adomnyozta, míg meggy-és barackmagot egy mogyoródi pálinkafőzde biztosította. Az egyik mezőben lévő vadgesztenye termésést még ősszel gyűjtötték a diákok.
Az ösvény nem mindennapi felülete mezítláb végighaladva természetes talpmasszázst biztosít. Azon túl, hogy jó szórakozást jelent, a szokatlan ingerek stimulálják, felfrissítik a szervezet működését, ami jótékonyan hat az iskolában tanuló gyermekek egészségére.
Köszönjük a Ford Alapítvány  lelkes közreműködését, akik az önkéntes nap alkalmával három magaságyás kialakításához is segítséget nyújtottak.

A NEA-TF-17-M pályázati támogatás biztosította az anyagi fedezetet a Kneipp ösvény elkészítéséhez.